Balustrady szklane

Balustrady szklane to modne i wygodne rozwiązanie stosowane we współczesnych wnętrzach. Są stosowane zarówno w tradycyjnych domach poza miastem, ale też w nowoczesnych budynkach w centrum. Charakteryzują się prostotą rozwiązania i estetyką, która nadaje pomieszczeniom ekskluzywnego wymiaru. Dlatego balustrady szklane cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród naszych klientów.

Wykonujemy balustrady ze szkła hartowanego pojedynczego lub hartowanego laminowanego. Poniżej przedstawiamy zakres tafli, które wykorzystujemy do tworzenia balustrad całoszklanych:

 • 12 mm szkło hartowane pojedyncze
 • 6.4.6 mm, dwie szyby hartowane ESG grubości 6 mm zalaminowane czterema warstwami foli PVB;
 • 8.4.8 mm, dwie szyby hartowane ESG grubości 8 mm zalaminowane czterema warstwami foli PVB
 • 10.4.10 mm, dwie szyby hartowane ESG grubości 10 mm zalaminowane czterema warstwami foli PVB
 • 12.4.12 mm, dwie szyby hartowane ESG grubości 12 mm zalaminowane czterema warstwami foli PVB

Balustrady szklane – do domu i mieszkania

Warto wiedzieć, iż pierwsze trzy grubości szkła stosowane są głównie przy realizacji projektów dla klientów indywidualnych, czyli między innymi do domów jednorodzinnych czy mieszkań. Dajemy gwarancję, że takie przekroje są w zupełności wystarczające w takich warunkach, a jednocześnie zapewniają pełne bezpieczeństwo użytkownikom.


Balustrady szklane w obiektach użyteczności publicznej

Szkło o grubości 10.4.10 mm i 12.4.12 mm stosujemy głównie w obiektach użyteczności publicznej. Tego typu balustrady szklane znajdują zastosowanie w takich miejscach, jak:

 • budynki biurowe
 • muzea
 • urzędy
 • galerie handlowe
 • obiekty sportowe
 • hotele

Takie zastosowanie balustrad szklanych jest uwarunkowane przede wszystkim przez przepisy Prawa budowlanego. W powyżej wymienionych obiektach wymagane są parametry, które będą wpływać na lepszą trwałość materiałów. Wystarczy sobie wyobrazić, jak wiele muszą wytrzymać takie szklane balustrady na przykład w momencie naporu tłumu podczas ewakuacji z budynku.


Indywidualne projekty – balustrady szklane

Każdy projekt realizujemy na bazie indywidualnego planu, zawsze z ogromną precyzją, przy wykorzystaniu najlepszych, najtrwalszych materiałów. Przy produkcji balustrad szklanych wykorzystujemy mocowania punktowe, tzw. rotule. Pozwalają one na uzyskanie dużej sztywności całej konstrukcji przy minimalnej powierzchni trzymania tafli. To przekłada się na dobry efekt wizualny.

Mocowania, które stosujemy, są produkowane ze stali nierdzewnej, ze stopu wysokiej jakości. Dzięki temu całe balustrady zyskują wieloletnią trwałość. Proponujemy Państwu również różnego rodzaju wykończenie mocowań – mogą być one szczotkowane lub polerowane, a na specjalne zamówienie – istnieje także możliwość polakierowania ich na wybrany przez Państwa kolor.

Duże mocowania punktowe znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie pojawia się problem z odprowadzeniem wody. Zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych, takie rozwiązania cieszą się coraz większą popularnością.


Przykładowe rodzaje pochwytów, które stosujemy w naszych realizacjach

W naszych realizacjach projektów balustrad szklanych wykorzystujemy również mocowanie w profilu systemowym. Możemy zastosować montaż boczny do stropu lub bezpośredni – na podłogę. Tego typu rozwiązania świetnie sprawdzają się na antresolach oraz tarasach. Balustrady w trybie systemowym mogą być wykorzystywane zarówno w obiektach użyteczności publicznej, jak i przez klientów indywidualnych.

Pracujemy wyłącznie na materiałach najwyższej jakości, wszystkie są potwierdzone atestami i certyfikatami wytrzymałości, zapewniając naszym klientom wysoki poziom bezpieczeństwa.